Mass Effect: Priority Hagalaz – The Board Game – desková hra

Mass Effect se dočká deskoherní podoby

5. 3. 2024
Zdroj náhledu: Modiphius Entertainment

Legendární videoherní série Mass Effect si svým futuristickým pojetím vesmíru kolonizovaného nejen lidmi, ale i mimozemskými civilizacemi, rychle získala srdce fanoušků po celém světě. Kromě několika dílů série od studia BioWare expandovala i do jiných oblastí, včetně takových, jako je kniha koktejlů. Ve světě deskových her si na Mass Effect zatím troufly jen Monopoly, Risk a Cards Against Humanity. Díky britskému studiu Modiphius Entertainment se však konečně blýská na lepší časy. Chystá se totiž epická deskovka Mass Effect: Priority Hagalaz – The Board Game. 

Mass Effect: Priority Hagalaz – The Board Game bude kooperativní příběhová hra pro až 4 hráče. Jejím autorem není nikdo menší než Eric M. Lang, tentokrát ve spolupráci s Calvinem Wong Tze Loonem. Ačkoliv pro druhého z jmenovaných autorů půjde o první publikovaný titul, Eric M. Lang vytvořil takové legendy, jakými jsou Blood Rage, Chaos in the Old World, Marvel United a Cthulhu: I smrt může zemřít, nebo se na nich alespoň podílel. Jeho jméno tak dává velkou naději, že by se Mass Effect: Priority Hagalaz – The Board Game mohl opravdu podařit. Studio Modiphius Entertainment má s deskovkami podle videoher rozsáhlé zkušenosti. V minulosti totiž vydali velice dobře hodnocené hry vycházející ze sérií Elder Scrolls nebo Fallout.

Titul Mass Effect: Priority Hagalaz – The Board Game nás přenese do roku 2186. Časově se tedy vrátíme do doby třetího dílu série Mass Effect. V kůži Sheparda a jeho týmu se vydáte prozkoumat ztroskotaný výzkumný křižník teroristické organizace Cerberus. Ve hře by měly být mechanismy silně propojené s příběhem. Ten bude dokonce během kampaně reagovat na vaše předchozí rozhodnutí. Autoři zároveň slibují, že se během kampaně budete moci ubírat různými směry příběhu a bude ji tak možné hrát opakovaně.

V Modiphius Entertainment slibují, že hra vyjde již v letošním roce. Tak co, těšíte se?

Zdroj: Modiphius Entertainment

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.