Meta Oculus Quest 2 - náhled

Oculus Quest 2 zaznamenal v září velký pokles uživatelů

5. 10. 2022
Zdroj náhledu: meta.com

Podle statistik hardwaru na Steamu zaznamenal Oculus Quest 2 (Meta Quest 2) velký pokles uživatelů po nepatrném 0,29% růstu z minulého měsíce.

OQ 2 byl po dlouhou dobu nejoblíbenějším VR headsetem na trhu. Minulý měsíc tvořil v celkovém součtu přibližně 49,25 % uživatelské základny. Nedávný průzkum společnosti Valve však ukazuje na výrazný pokles za měsíc září. Pokles se pohyboval kolem 7,86 % a celkový počet uživatelů tak klesl na 41,39 %. I přesto je však Oculus Quest 2 stále nejoblíbenějším VR headsetem na trhu.

Konkurent od Valve v podobě Valve Index si drží druhé místo s 1,77% nárůstem, díky němuž si drží přibližně 17,21% podíl. Nárůst zaznamenaly také ukončené produkty Oculus Rift S i původní Rift s hodnotou 2,88 % a 2,42 %.

Statistiky však berme s rezervou, jelikož podle Valve zaznamenal Oculus Quest 2 minulý měsíc pokles o téměř 8,30 % předtím, než byla statistika upravena na 0,29% nárůst. Valve tuto chybu odůvodnilo problémy s analýzou dat.

Zdroj: pcgamesn.com

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.