Pro Cycling Manager 2022 - závodní režim

Pro Cycling Manager 2022 – další ročník série nabízí jen pár novinek

2. 8. 2022
 

Cyanide Studio se svými hrami většinou zavděčí jen určitému počtu hráčů. Důkazem toho může být například cyklistický simulátor Tour de France 2022, který jsme na našem webu nedávno recenzovali. Ten jsme primárně doporučili jen zarytým fanouškům tohoto sportu, jelikož moc kvality a zábavy dle našeho názoru nejnovější díl nepobral. Se stejným očekáváním jsem si tedy zahrál i nový Pro Cycling Manager 2022, který rovněž nadchne především fanoušky cyklistiky. I přesto by si ale v něm mohli svoje najít i ti hráči, již zbožňují manažerské hry a rádi se brodí v nekonečných tabulkách, plánování strategií a dalším. Jak nový Pro Cycling Manager 2022 vypadá a zda si svoji cenovku ospravedlní, vám řekne naše dnešní recenze.

Nováčci mohou zažít peklo

Pokud dosud s žádným manažerským titulem nemáte zkušenost a chtěli byste tento druh her poznat právě pomocí Pro Cycling Manager 2022, připravte se na dlouhé chvíle nemilosrdného utrpení. Při prvním zapnutí totiž nebudete vůbec vědět, která bije, a i přesto, že titul disponuje nějakým tím základním tutoriálem, většinu možností a jejich funkci si nakonec stejně budete muset osahat sami způsobem pokus–omyl. V podobné situaci jsem se ocitl též, a i když už jsem v minulosti pár manažerských her hrál, nemohl jsem se zbavit pocitu, že Pro Cycling Manager 2022 je v některých ohledech až příliš chaotický.

Pravděpodobně za to může i fakt, že o Tour de France, na které je série Pro Cycling Manager primárně zaměřena, nic nevím a nikdy jsem tento sport pořádně ani nesledoval. Jeho fanoušci si však pravděpodobně na zdejší chaotické prostředí zvyknou o něco lépe, z tohoto důvodu je titul primárně určen právě pro ně.

Na výběr je opět několik režimů

Jak už to u série Pro Cycling Manager bývá, k dispozici je zde hned několik režimů, a to jak pro jednoho hráče, tak i pro multiplayer. Já se primárně zaměřil na singleplayer, tudíž většinu postřehů budu směřovat právě na tuto část hry. Pokud jste nováček a úplně netušíte, který režim zvolit, doporučuji začít u Pro Cycling a ihned se nepokoušet odstartovat vaše hraní přímo v hlavním režimu kariéry. Pro Cycling mi přišel v mnoha ohledech přehlednější, jednodušší a pochopitelnější. Přece jen, jde v něm primárně o výchovu vašeho jezdce, kterého si sami vytvoříte, a nikoli o správu celého týmu, jako v kariéře.

V dalším režimu s názvem Track trénujete skilly na různých typologiích tratí, přičemž hlavním úkolem je zřejmě naučit se lépe rozložit jednotlivé vlastnosti jezdce, abyste ho při závodech neunavili příliš brzy, nebo naopak naplno nevyužili jeho potenciál. Jestli mi režim Track něco dal, nemohu říci, osobně jsem z něho totiž příliš zkušeností jakožto nováček série nenabral. Spíše mi to přijde, jako by se jednalo spíše jen o poznávání jednotlivých funkcí než o reálný trénink jednotlivých vlastností vašeho závodníka. Dalším režimem ve hře Pro Cycling Manager 2022 je tzv. One-off Race, kde si můžete vybrat libovolného jezdce či tým a zajet si jakýkoliv závod. Poslední možností je klasická kariéra, která je ze všech režimů asi ta nejpropracovanější a také nejtěžší. V ní totiž získáte kontrolu nejen nad celým vaším závodním týmem, ale také nad všemi jeho jezdci. Jak už bylo řečeno, klasickou kariéru bych doporučil jen zarytým a zkušenějším hráčům manažerských her, respektive fanouškům této série.

Několik novinek dělá z nového dílu spíše jen aktualizaci toho předchozího

Nový díl se také dočkal několika menších či větších změn a vylepšení. Tím největším je podle mého názoru přepracované rozhraní, v němž si nyní nové jezdce a talenty najdete o něco snáze. V režimu kariéry si také nově můžete založit i juniorský cyklistický tým se závodníky do 23 let. Rovněž byly kompletně přepracovány statistky jednotlivých jezdců, v nichž si nyní můžete zobrazit o něco více informací, a díky tomu si můžete lépe přizpůsobit vaše další kroky. Oproti minulým dvěma dílům, které přinesly pouze drobné vylepšení, je na tom Pro Cycling Manager 2022 o něco lépe. I přesto se ale nejedná o úplně masivní změny a osobně bych je uvítal spíše jako aktualizaci předchozího dílu. Současně to ovšem může být první vlaštovka, ohlašující, že bychom se mohli v budoucnu dočkat masivnějších změn. Ty totiž v některých aspektech chybí, ba dokonce zaostávají.

Řeč je výhradně o vizuální stránce, která bohužel po letech stále trpí nevalnou kvalitou. Jistě mnoho z vás už napadlo, že i Pro Cycling Manager 2022 běží na stejném enginu jako předchozí ročníky. Samozřejmě chápeme, že dnes recenzovaný titul je stavěn výhradně na detailním manažerství, nicméně vzhledem k tomu, že své jezdce můžete ovládat i v samotných závodech, by nebylo od věci tento aspekt inovovat. Grafika v současnosti působí ošklivě, zastarale, a bohužel ani efekty či pohyby samotných jezdců nepůsobí zrovna dobře. Aby toho nebylo málo, při závodech vám Pro Cycling Manager 2022 dokáže vytížit grafickou kartu na vysoký výkon, což při kvalitě vizuální stránky taktéž nepůsobí dobře. Titul se mi dokonce v těchto částech hry dokázal drobně zasekávat, takže ani samotnou optimalizaci vývojáři úplně nezvládli. V celkovém ohledu tak technická a vizuální stránka trochu kazí výsledný zážitek. Nyní se už pojďme vrhnout na závěrečné hodnocení a udělit výslednou známku.

Pro Cycling Manager 2022 je solidním pokračováním série, které osloví především zaryté fanoušky cyklistických sportů a předchozích dílů. Jim mohu titul jednoznačně doporučit, a to s klidným svědomím i pro vlastníky minulého ročníku 2021. Pokud se v tomto sportu ocitáte poprvé, připravte se na perné chvilky učení a chápání zdejších mechanik. V konečném součtu je Pro Cycling Manager 2022 obstojné pokračování, jehož výslednou kvalitu kazí podprůměrná vizuální a technická stránka, kterou pocítíte především v režimu závodů. Ten engine by si prostě tu inovaci zasloužil.

Klady
 • mírně přepracované prostředí
 • možnost založit si juniorský tým
 • lepší a přehlednější zobrazování statistik závodníků
 • kariéra nabízí slušnou výzvu
Zápory
 • nováčci mohou zažít krušné začátky
 • podprůměrná technická a vizuální stránka
 • titul by si zasloužil o něco více inovací
Platforma PC
 • Datum vydání 09.06.2022
 • 0.0

  Doporučujeme

  Stanislav Hřiba

  Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.