God of War Ragnarök – stará láska nerezaví

Seriál God of War je u Amazon Prime stále v plenkách

8. 2. 2023
 

Sony je jedna z největších společností na světě, když si člověk připomene, že vyrábí i televize, konzole, hry nebo fotoaparáty. Prodává je ale také na webu jménem Amazon a ten získal práva na vytvoření seriálu God of War. S adaptacemi her se poslední roky roztrhl pytel, a pokud je můžeme srovnávat, kromě těch hrozných (Assassin´s Creed), podivně průměrných (Uncharted) a nepopsatelně fantastických (The Last of Us) tu máme stále i ty plánované.

Kromě seriálových sérií Horizon nebo Assassins´s Creed, jež plánuje Netflix, je tu právě také seriál God of War od Amazon Prime. O něm ale nevíme bohužel vůbec nic, ani obsazení hlavního hrdiny Krata. Nyní jsme se dozvěděli alespoň to podstatné, God of War je zatím stále v plenkách a seriál je v raných fázích vývoje.

Ředitelka Sony Pictures TV Studios Katherine Pope v rozhovoru pro Deadline řekla: „IP a rozšiřující se vesmíry jsou určitě i nadále velkou součástí našeho podnikání a myslím, že velkou součástí všech. Souhlasím s vámi, že IP PlayStationu se stávají stále důležitějšími – The Last of Us bylo právě obnoveno pro druhou řadu – a máme opravdu úzký vztah se společností PlayStation a jejími kreativci.“ Dále z rozhovoru: „Pracujeme na titulu God of War pro PlayStation, který je stále v rané fázi… Tu hru znám docela dobře a jsem ohromena tím, co už dělají, pokud jde o budování světa a zachování všech hodnot hry, ale také pracují na tom, že pokud titul neznáte, měli byste si užít seriál i samostatně.“

Podle Katherine Pope je důležité si u adaptací uvědomit, že příběh je už daný, ale že se musí přijít na tu originální myšlenku, aby se vše drželo jádra zdrojového materiálu, a vytvořit něco, co bude dále bavit. Nečekejme tak, že seriál by mohl přijít už letos nebo hned příští rok, ale počítejme s tím, že přijde a že by to mohla být neuvěřitelná pecka.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.