Sex Chess – zavolej

Sex Chess – šachy trochu jinak

7. 4. 2023
 

Přichází další bizarní záležitost od studia Evil Boobs Cult, které představuje svůj nejnovější počin Sex Chess, a upřímně jde o podobně šílenou podívanou jako u jejich předchozí hry. V dnešní recenzi se na titul společně podíváme a zjistíme, zda stojí za váš čas.

Další šílenost, prosím

Vzpomínáte si na Evil Boobs Cult Studio? Pokud ne, tak je to asi dobře, protože právě oni stojí za poněkud šílenou erotickou hrou, kterou jsem pro vás recenzoval před dvěma lety. To, že se mi líbila, raději nezmiňujme. Tehdy Evil Boobs Cult vytvořili svůj první projekt s názvem Sex with the Devil, díky němuž jsme si podle vývojářů měli odpovědět na otázky typu, co je odpuštění, co je lež, kde končí touha a začíná neřest. No, místo toho jsme dostali titul, který z hlavy rozhodně nedostanete, ale i tak ho mohu doporučit. Tedy pokud je vám osmnáct let, protože je dost kontroverzní a dějí se v něm věci, jež nemusejí být každému po chuti. Vlastně je to projekt, na nějž bych dal nálepku „hrajte na vlastní nebezpečí“.

Po dvou letech se studio vrací, aby nám ukázalo, že jejich bizarní tvorba ještě neskončila a že nám stále mají co nabídnout. Jejich nový projekt Sex Chess, jak už název napovídá, má něco společného se šachy. No, nebudu vás napínat, jde o erotické šachy inspirované těmi z Harryho Pottera, nicméně tyhle jsou mnohem zábavnější a zajímavější. Pokud šachy nesnášíte, tady se vám budou líbit.

Ikonický Ďábel se vrací

V předchozí hře Sex with the Devil jsme se poprvé setkali se samotným Pánem pekel, který se vrací i v tomto novém projektu. Zápletka Sex Chess je vlastně jednoduchá a přespříliš primitivní. Ujmete se role největšího a nejoblíbenějšího Ďáblova pomocníka, jehož úkolem je pořádně to nebeským vetřelcům spočítat a ukázat jim, kdo je tady pánem. Celé to spočívá v tom, že andělé chtějí po Satanovi, aby propustil uvězněné duše, což se mu samozřejmě nelíbí, a proto zasáhnete vy. Pokud čekáte potyčky, obávám se, že nebudete potěšeni, protože jediné bitvy, kterých se zde dočkáte, jsou ty šachové souboje. Nic jiného než šachovou partii opravdu nečekejte.

Pokud byste si mysleli, že to bude pekelná nuda, měli byste pravdu a současně se do jisté míry mýlili. Ve skutečnosti, pokud nejste fanoušky šachů, možná vám Sex Chess přijde jako zbytečný kousek, který byste si do své knihovny nikdy nepřidali. Nezapomeňte však na nejdůležitější faktor, jejž má tento projekt hned na začátku svého názvu, to kouzelné slovíčko s pouhými třemi písmeny. Tato hra je všechno, jen ne fádní, protože obsahuje věci jako BDSM, sex ve třech, lesbické hrátky a jistou dávku brutality… pořád vám to zní nudně?

Vrazím do tebe svůj meč

Co se týče erotických sekvencí, trochu mě překvapilo rozhodnutí autorů je od začátku zpřístupnit. To znamená, že pokud byste chtěli vidět všechny sexuální animace, které Sex Chess nabízí, nemusíte absolvovat šest kapitol čili šachových partií, abyste je získali. V menu se totiž dostanete přímo do galerie, kde si můžete všechny animace prohlédnout. Svým způsobem si myslím, že je to škoda, poněvadž kdyby byly zamčené, byli byste automaticky motivováni hrát a porážet nepřátele jen proto, abyste se dostali k novému explicitnímu obsahu. Takovýmto způsobem máte vše dopředu a bez důvodu pro průchod titulem.

Vsadím se, že autoři museli svůj projekt někde veřejně testovat, protože do hry implementovali možnost tyto akce přeskočit nebo skrýt. Teoreticky byste tedy mohli tuto gamesu hrát například ve škole nebo na pracovní schůzce, a jakmile vás někdo osloví, můžete sexuální akt přeskočit a nikdo nepozná, že jde o erotické šachy. Jen byste nesměli přiblížit kameru ke svým figurkám, protože jsou to lidské bytosti v různých latexových oblečcích, ze kterých koukají například prsa apod.

Největší problém jsem měl s nepřehledností postav. Vzhledem k tomu, že kamera je většinou nastavena na poměrně velkou vzdálenost, je značně obtížné postavy od sebe rozeznat. Jak už jsem řekl, jsou to lidské bytosti v latexových oblecích, a když máte vedle sebe více takových typů hrdinů, hůře se mezi nimi orientuje a je nutné na každého bojovníka najet myší, abyste zjistili, kdo je kdo.

Sex Chess je rozhodně dobrá hříčka, která vás dokáže zabavit na několik hodin. Nejlepší je, že tuto divokou hru můžete odehrát se svou drahou polovičkou, respektive proti ní. Po grafické stránce vás projekt neohromí, ale zároveň ani neurazí. Sexuální animace jsou docela vtipné, ale vzhledem k tomu, že k nim máte přístup předem, nemáte motivaci projít celým titulem.

Klady
 • bizarnost
 • velký počet erotických animací
 • humor
 • můžete hrát v kooperaci
Zápory
 • explicitní obsah, ke kterému máte přístup předem
 • nabízí pouze šest kapitol
 • postavy se pohybují pomaleji
 • nepřehlednost mezi postavami
 • titul nenabízí nic jiného než sex a šest kapitol
Platforma PC
 • Datum vydání 10.11.2022
 • 0.0

  Doporučujeme

  Michal Mráz

  Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.