Posel Smrti - kostel

Slavná česká adventura Posel smrti obdrží remasterovanou hudbu a možná nový díl

20. 2. 2024
 

Mnoho z nás si jistě pamatuje na legendární hororovou adventuru Posel smrti, kterou v roce 2003 vydalo české vývojářské studio Future Games. Jednalo se o velmi povedenou point-and-click adventuru, a dost možná i o nejlepší českou hru vůbec. Ptáte se, proč se o Poslu smrti po tolika letech zmiňuji? Jeden z tvůrců se totiž rozhodl vytvořit hudební remaster a také nastínil plány pro možné budoucí pokračování. Slyšíte správně, Posel smrti by se v budoucnu mohl vrátit ve zcela novém díle. Jestli se ale tak stane, záleží pouze na vás.

Hudební producent Zdeněk Houb rozjel kampaň na platformě HitHit, v níž prosil fanoušky o 70 000 Kč. Vybraná částka zajistí, že se remasterované hudby, a to nejen z Posla smrti, ale i dalších her od Future Games, skutečně dočkáme. Ačkoliv byla cílové částky fanoušky již dosaženo, nic nebrání v tom, tento projekt podpořit i nadále. Do konce sbírky totiž zbývá ještě 44 dní, a v tomto případě si troufnu tvrdit, že čím větší částka se nakonec vybere, tím více bude vznik nového dílu reálný. Ten podle Zdeňka Houba ponese název Posel smrti: Pouto krve a bude jakýmsi prequelem původní retro hry.

„Prequel s podtitulem „Pouto krve“. Poutavý příběh ze staré Anglie/Skotska, inspirovaný skutečnými událostmi. S novým, v adventurách dosud nepoužitým, game design postupem a temnou atmosférou hodnou Posla smrti. Tak držte palce, ať se remaster podaří! Protože námět prequelu se už píše...

Děkuji všem přispěvovatelům!Zdeněk“, stojí v popisku na platformě HitHit.

Jen dodejme, že české studio Future Games kromě Posla smrti stojí také za tituly NiBiRu, Reprobates, Alter Ego a Posel bohů. Uvítali byste nový díl a podpoříte tento nadějný projekt, který by nás vrátil do starých zlatých časů, kdy jsme příběh Samuela Gordona hltali snad úplně všichni?

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.