Layers of Fear – úvodka

Teaser na nový Layers of Fear ukazuje sílu Unreal Enginu 5

1. 10. 2021
Zdroj náhledu: Bloober Team

Že autoři z Bloober Team skuteční umí dělat hororové hry, už dávno víme. Přesvědčily nás o tom zejména tituly jako Blair Witch, The MediumObserver: System Redux a všemi tolik milovaná série Layers of Fear. Zdá se, že zrovna té není ještě všem dnům konec, protože se v novém teaseru dozvídáme o jejím návratu. V pořadí již třetí pokračování hlavně poukazuje na sílu Unreal Enginu 5, na kterém je nový díl vyvíjen a vypadá to vážně skvěle.

Zatím jsme se toho nedozvěděli mnoho kromě plánovaného roku vydání (2022) a náznaků, že se zřejmě navrátíme zpět k událostem prvního dílu do malířovy choré mysli. O tom, zda půjde o přímé pokračování, prequel či zcela nový příběh, můžeme vést pouze spekulace. Pro více informací nám nezbývá než počkat, až nám polští tvůrci odtajní více detailů. Už teď se ovšem máme na co těšit. Layers of Fear je jedna z mála hororových her, které jsem dokázala i já, jakožto jejich zarytý odpůrce a posera, dohrát a užít si ji se vší parádou.

Původní Layers of Fear vyšlo v roce 2016 a dočkalo se velmi kladných reakcí, druhý díl z roku 2019 už na tom byl o něco málo hůře, ale vesměs se recenze držely spíše kladných hodnocení.

Zdroj: Bloober Team

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.