The Last of Us na HBO: jeden rozdíl oproti hře

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: @NaughtyNDC

The Last of Us bude mít brzy televizní premiéru na HBO. Ačkoliv půjde o mimořádně věrnou adaptaci stejnojmenné videohry, očekávají se některé zásadní rozdíly, zejména v postavě Sama, který hraje klíčovou roli v cestě Joela a Ellie.

Tvůrce hry The Last of Us, Neil Druckmann, se v rozhovoru pro The Washington Post rozhovořil o výzvách spojených s převedením videohry do televizního seriálu. Jedním z rozhodnutí, jež musel učinit, bylo vytvořit Sama jako hluchého člověka, což podle Druckmanna vedlo k zajímavým příběhovým volbám. Představitel Sama, Keivonn Woodard, je ve skutečnosti neslyšící.To podle autorů může přinést zajímavé změny.

Další změnou v seriálu The Last of Us bude Joel, který bude mít nedoslýchavost na jedno ucho po předchozí střelbě. Těchto a dalších změn si jistě všimnou fanoušci, kteří budou porovnávat seriál s hrou.

Sam byl pro Ellie důležitý

Pokud jste titul The Last of Us zatím ještě nehráli nebo jste na tuto postavu zapomněli, dovolte mi, abych vám ji krátce připomněl. Jakmile začala globální infekce, třináctiletý Sam zůstal po boku svého bratra Henryho. S oběma postavami jste se setkali poblíž lovecké pozorovatelny, kde se skrývali před nájezdníky, co zabili jejich skupinu. První setkání neproběhlo hladce, protože si oba mysleli, že jeden z nich patří k nepřátelské skupině, která je pronásleduje v obrněném vozidle.
Teprve když Sam namířil na Joela svou zbraň, jejich boj byl zastaven. Společně se potom vydávají na útěk z města, jejich cesta ale nejdříve zamíří skrze hračkářství, ve kterém si malý Sam najde robotickou hračku. Jeho starší bratr Henry však zakáže, aby si ji vzal, poněvadž musejí brát jen potřebné zásoby. Jejich setkání Ellie do značné míry ovlivní a hračku, kterou pro Sama tajně získala, si ponechá. Dokonce ji můžete spatřit ve druhém díle, jak leží na poličce v Jacksonu jako vzpomínka na něj.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn