Trolls & Princesses náhled

Trolli v hlavní roli nové deskové hry od TLAMA games

28. 9. 2023
Zdroj náhledu: gamebrewer.com

Ve vydavatelství deskových her TLAMA games nelení a v poslední době oznamují jednu lokalizaci za druhou. A to chystají i dvě původní české hry. Jejich nejnovějším počinem ale bude hra Trolls & Princesses, jejíž český název bude vtipně odkazovat na pohádku Jak se budí princezny.

Za anglickou verzí hry stojí vydavatelství Game Brewer, které nám v minulosti přineslo hry Paris, Stroganov nebo tematicky velice podobnou Pixie Queen. Autorem hry je Pim Thunborg a o vizuální stránku se postaral Edu Walls (Bitoku, Block & Key nebo Redwood). Určena je pro 2–4 hráčů od 12 let a na jednu herní partii byste si měli vyhradit 90–120 minut.

Ve hře Jak se trollí princezny se pokusíte dokázat králi hor, že právě váš klan je přehlídkou všech trollích ctností. Pomocí mechanismu pohybu pracovníků budete unášet princezny, podstrkovat lidem měňavce, „najímat“ levnou lidskou sílu, strhávat kostelní zvony a budovat si tu nejlepší trollí jeskyni. S tím vším vám bude pomáhat špetka pravé trollí magie.

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.