Alba A Wildlife Adventure Cover

Alba: A Wildlife Adventure – změň svět k lepšímu

17. 4. 2021
Zdroj náhledu: albawildlife.com

V Alba: A Wildlife Adventure může i ta nejmenší osoba udělat velký krok k záchraně přírody. Připojte se k mladičké Albě a pomozte jí ochránit ostrov před stavbou hotelu. Je čas na revoluci.

Dovolená u prarodičů

Zpočátku to vypadá na klasické prázdniny u babičky s dědou. Ti bydlí na mírumilovném ostrůvku ve Středomoří, kde žije pouze pár místních lidí a desítky různorodých živočichů. Na začátku vám dědeček daruje průvodce se všemi zvířaty na ostrově. Nejvzácnějším z nich je rys, kterého se podařilo Albě vyfotit omylem před deseti lety, když na pláži fotila pózující prarodiče. Dědeček vznese přání, aby ho tento týden, po deseti letech, opět spatřili. Mladá dívenka Alba tak neváhá ani chvíli a společně se svou kamarádkou Ines, která na ostrově žije, se rozhodne vypátrat onoho rysa.

Alba A Wildlife Adventure - relax

Pohodový týden se rychle zvrtne

Během hledání vzácné kočkovité šelmy ovšem děvčata narazí na nemilé situace. Hned po pár minutách od jejich setkání holky narazí na vyplaveného delfína z moře, který je zamotaný v rybářské síti. Ani chvilku tak neváhají a běží sehnat pomoc dospělých. Po úspěšné pomoci od šesti místních je delfín vyproštěn z rybářské sítě a je vypuštěn zpět do moře. Alba s kamarádkou mají radost, že mohly nebohému stvoření pomoct. A onen dobrý pocit je stimulem, kvůli kterému se rozhodnou pokusit se nejen najít všechna zvířata z průvodce, ale také jim pomáhat po celém ostrově.

Alba A Wildlife Adventure - telefon

Zdroj: ustwo games

Hotel

To by ovšem nebyla správná hra, kdyby nepřišlo na záporáka. Tím se v Alba: A Wildlife Adventure stává starosta ostrova, který občany svolá na veřejnou schůzi, kde jim oznámí velkou novinu. Nadšení občanů se rychle mění v hromadné naštvání. Starosta totiž naplánoval stavbu pětihvězdičkového hotelu na místě přírodní rezervace, čímž by udělal z ostrůvku turistickou atrakci. Přestože není osoby, kterou by zřízení hotelu na ostrově potěšilo, všichni se s tím potupně smíří, protože nabyli dojmu, že s tím nemohou nic udělat. Až na Albu. Ta ihned běží za kamarádkou Ines a rozhodnou se vytvořit petici proti stavbě a sehnat podpisy všech občanů ostrova.

Focení a pomáhání

Během získávání podpisů Alba nezapomíná na focení zvířat. To jí slouží k mapování, kde na jakého živočicha narazila a kolik už jich celkem potkala. Cestou uklízí pohozené odpadky a pomáhá zvířatům, kterým se podařilo do oněch odpadků zamotat. Potřeba je také zrekonstruovat přírodovědné tabule zobrazující zvířata, která na dané části ostrova žijí. Po celém ostrově je také rozmístěno několik rozbitých ptačích budek, které je třeba opravit, aby se ptáci vrátili a měli kde poklidně jíst.

Zdroj: ustwo games

Příroda vám bude vděčná

A teď nemáme na mysli pouze tu ve hře. Vývojářské studio ustwo games, stojící za tímto přibližně dvouhodinovým dobrodružstvím, se zavázalo, že za každé stažení na Steamu zasadí ve spolupráci s britskou zalesňovací charitou Ecologi jeden strom. Po zakoupení hry tak můžete mít oprávněný pocit, že pomáháte k lepším zítřkům. Za pouhé čtyři měsíce od vydání tohoto titulu je naše planeta zelenější o 600 tisíc stromů.

Alba A Wildlife Adventure - zřícenina

Zdroj: ustwo games

Alba: A Wildlife Adventure je nádherná a milá přírodní hra. Podaří se vám odradit starostu od stavby hotelu v přírodní rezervaci? A najdete již téměř vyhynulého rysa? Za každé stažení hry ze Steamu bude navíc zasazen strom.


Recenzi napsal a obrázky vybral pro Gaming Professors Kocour.

Klady
 • otevřený svět celého ostrova
 • možnost fotografování všech živočichů
 • milý příběh a postavy
Zápory
 • krátká herní doba (cca 2,5 hodiny)
Platforma PC
 • Datum vydání 11.12.2020
 • 0.0

  Doporučujeme

  Gaming Professors

  Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.