New World intro

Amazon a jeho herní divize propouští své zaměstnance

14. 11. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Nešvar, který zasáhl již několik známých studií, se rozšiřuje dál. Velké propouštění oznámil také Amazon, a to konkrétně jeho herní divize Amazon Games, která stojí například za MMO titulem New World. Společnost oznámila, že plánuje propustit přibližně 180 lidí. Důvodem propouštěni je restrukturalizace, jejímž cílem je se více věnovat výdělečným projektům, jako je bezplatná předplatitelská služba Amazon Prime, jež každý měsíc nabízí několik her zdarma.

Podle Amazonu se totiž jedná o velmi výdělečný projekt, který může celou společnost posunout vpřed. Pravděpodobně tak velká část finančních prostředků poputuje na další rozšiřování této služby. V souvislosti s propouštěním byl zrušen také kanál Crown Gaming a Amazon na platformě Twitch a došlo i k rozpuštění týmu Game Growth, jehož úkolem byla především pomoc vydavatelům a vývojářům v oblasti marketingových služeb.

Bohužel, Amazon Games není jedinou firmou, která se rozhodla pro velké propouštění svých zaměstnanců. Již několikrát jsme informovali o Embracer Group, jejímž cílem je se stát opět výdělečnou společností. Kvůli tomu bylo zrušeno několik studií, včetně vývojářů slavné herní série Saints Row. Velké škrty plánuje také Frontier Developments, tvůrce F1 Manageru nebo Jurassic World Evolution. V případě Frontier Developments se dokonce mluví o zrušení některých projektů, mezi něž patří právě zmíněné F1 Manager.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.