strašidelný dům

Moving Out – stěhování je vopravdovej vopruz

12. 6. 2021
 

Mnoho z nás bezpochyby zažilo situaci, kdy bylo nutné se jednoho dne z různých důvodů odstěhovat, a to třeba v případě zaměstnání, studia či koupě nového domu nebo bytu. Pokud jste stěhování zažili na vlastní kůži, jistě uznáte, že se nejedná o nic příjemného a mnohdy tato nutnost přináší nemalé problémy a především nervy. Jak takové stěhování vypadá, zjistíme i ve hře Moving Out od vývojářského studia SMG Studios a Devm Games. V tomto konkrétním případě se nejedná o žádný simulátor a hra bere práci stěhováka s nadhledem a humorem, nicméně už v prvních minutách zjistíme, že hrát tenhle animovaný titul nebude žádná sranda a kromě rychlosti bude vyžadovat i notnou dávku nervů.

Stěhovat budete leccos

Věcí, co ve hře bude nutné z domů odstěhovat, je nespočet, od lehkých krabic až po těžký stůl nebo postel. V pozdějších fázích se však dostane i na chytání a převoz domácích zvířat na místní farmě či pohybující se nábytek ve strašidly obývaném domě. Přenést věc z bodu A do bodu B ovšem nebude tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, a při cestě k vaší stěhovací dodávce budete narážet i na různé typy překážek a strastí. Nutno dodat, že vaším největším nepřítelem nebudou ani tak zmíněné překážky, nýbrž neúprosný časový limit, jenž se dělí do tří částí podle medailí. Za vaši rychlost tak můžete získat zlatou, stříbrnou nebo bronzovou medaili, kdy i bronzová bude v pohodě stačit pro dokončení úrovně a není nutné svoje primární soustředění zaměřit jen na tu zlatou.

Kromě samotného ocenění ve hře plníte i různé dobrovolné výzvy, jako dokončení úrovně bez rozbití okna či „smrti‘‘. Smrt v Moving Out prakticky nic neznamená a pokud nedej bože ujede vaše ruka, jednoduše se postavička objeví v místě, kde „zemřela“, a vás hra v uvozovkách potrestá jen malým zdržením, než se váš hrdina teleportuje zpět.

Moving Out - hlavní hrdina

Hratelnost pokulhává

Ovládání hry se zde vývojářům povedlo celkem dobře zjednodušit a jeho pochopení spočívá jen v sedmi klávesách, a to WSAD pro pohyb, mezerník pro skok, levé tlačítko pro uchopení věci a pravý čudlík myši pro hod. Zní to jednoduše a na zapamatování to skutečně jednoduché je. Co už tak slavné není, je samotné zpracování ovládání a hratelnost, jež obsahují spousty chyb. Náš výčet započneme ovládáním hlavního hrdiny, které na klávesnicí působí průměrným dojmem a i když jeho optimalizaci nemůžu označit za dokonalou, dá se na něj po pár hodinách relativně dobře zvyknout. První seznámení ale pro některé hráče může být a bude velmi strastiplné. Do toho navíc započtěme fakt, že se hlavní hrdina dokáže velice snadno zakysnout v nějaké překážce, a to i v takové, ze které by za obvyklé situaci bylo možné snadno uniknout. Moving Out nicméně tento pojem podal po svém a uvíznutí v sebemenší překážce může snadno znamenat konec a tím nutnost restartovat celou úroveň.

O něco více hůře (za normálních okolností bych byl v tomto případě asi nucen použít neslušné slovíčko) působí ovládání vaší dodávky při výběru úrovně. Ta je komikem všech komiků a pokud toužíte po krásné romantické projížďce městem, připravte si místo toho raději náhradní klávesnici pro případ jejího rozbití. Při cestách městem nebude dodávka na vaše příkazy reagovat vůbec a většinou se k dalšímu domu (úrovni) dopravíte jen s velkou porcí nervů a štěstí. Hra obsahuje celkem třicet úrovní, což, musíme uznat, je na tento typ her slušný počet, a dohrání hry vám nějaký ten čas zabere.

stěhování

Zábavná kooperace trošku ubližuje hře pro jednoho hráče

Moving Out lze jakožto hru hrát několika způsoby. Na úvod musíme říci, že se titul soustředí výhradně na kooperaci až pro čtyři hráče, takže s kamarády si můžete užít nemalou porci legrace. Pokud vaši kamarádi zrovna netouží stěhovat nábytek, lze hrát titul i v režimu pro jednoho hráče, který bohužel podle mého názoru není dobře zpracovaný a již od prvního pohledu lze vidět upření veškeré pozornosti na online složku. V režimu pro jednoho hráče jsem měl problém v klasickém režimu bez zapnutých asistencí splnit úrovně na zlatou medaili a i když jsem se sebevíce snažil, většinou jsem skončil jen na bronzové. Nejsem si v tomhle ohledu jist, zda je můj skill tak špatný, spíše mi to ale působí, jako by vývojáři na singleplayerovou složku vůbec nemysleli.

Moving Out - postel

Krásný vizuál doprovází parádní soundtrack

Co se na hře Moving Out bezpochyby povedlo, je vizuální zpracování a především pak hudební doprovod. Ten přesně vystihuje legrační a odlehčenou atmosféru a při hraní vám bude příjemným způsobem zlepšovat náladu. Animované a barevné prostředí je taktéž famózní a vývojáři se zde opravdu nebáli rozšoupnout svoji, zdá se, velice bohatou kreativitu. Pochválit musíme i optimalizaci a také relativně slabé hardwarové nároky, takže Moving Out si užijí i hráči s obstarožním strojem.

Moving Out - mapa

Moving Out můžeme označit za takovou šílenou blbůstku, jež si dělá srandu z práce stěhováka. Titul si užijete především s kamarády v on-line kooperaci, díky které můžete pozvat až čtyři hráče a zabít díky třiceti úrovním několik dlouhých večerů. Pokud skousnete několik chyb, jako je ne moc dobře povedené ovládání či občasné zaseknutí postavičky, svých peněz rozhodně litovat nebudete.

Klady
 • zábavná on-line kooperace až pro čtyři hráče
 • dostatečný počet úrovní, které přinesou několik hodin zábavy
 • vizuální zpracování
 • skvělý soundtrack
Zápory
 • průměrné ovládání
 • hra moc nepočítá s hraním v singleplayeru
 • občasné zaseknutí postavičky
Platforma PC
 • Datum vydání 28.04.2020
 • 0.0

  Doporučujeme

  Stanislav Hřiba

  Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.