Arkham

V nejnovější ohlašovačce nakladatelství Crew přichází zajímavé pecky

20. 1. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Letos jsme si museli na čistě samostatnou ohlašovačku ředitelů nakladatelství Crew s Petrem Litošem a Jiřím Pavlovským počkat. Je to z části kvůli tomu, že většinu informací řekli v prosincovém livestreamu. Nakonec však svým fanouškům dávají na kanále komiksar_cz kratší verzi, v níž opět představují nejnovější pecky, které nás čekají v nadcházejícím čtvrtletí letošního roku.

První nejspíš nepotěším fanoušky mangy. Toto čtvrtletí přibude jen jedna nová série, a to romantická manga Má dubnová lež neboli Your Lie in April. V příběhu se potkávají postavy Kōsei Arima a Kaori Miyazono. Kōsei je génius hry na piano, ale po smrti své matky přestal hrát. Z tohoto traumatu se jej snaží dostat právě Kaori. Romantický a dramatický příběh, který hýbe s emocemi každého čtenáře. Dobrou zprávou je, že všechny další mangy budou ale dále pokračovat.

Zdroj: Crew

Do série Můj první komiks přichází Thor a Loki: Pravda na druhou. Je to především pro děti, takže se bratři budou nejspíš škádlit méně vražedně, než je u nich zvykem. Pokračování přijde i do série Modrá Crew. Na facebookovém účtu nakladatelství Crew bylo oznámeno pokračování oblíbené EKHÖ. Ta se nyní ukáže ve dvou příbězích, Express Abidžan–Nairobi a Přízrak v Pekingu. Druhým přírůstkem do Modré Crwe je komiks Elrik, drsná fantasy, která je plná krve a masakrů. Hlavní postava je albín, jehož meč dokáže vysávat duše. Podíváme se tak na temnější stranu komiksu. Modrá Crew vychází šestkrát ročně a ředitelé potvrdili, že minimálně šest čísel letos opět vyjde.

Je také potvrzené, že vyjde komiksový prequel k počítačové hře Kingdom Come: Deliverance. Příběh by měl uvádět do děje celé hry a přináší originy některých hlavních postav. Bude i autentický k „našemu“ středověku, tedy žádné americké moderní zpracování. Především bude součástí kánonu.

Fanatiky potěší další komiksový díl k sérii Warhammer 40 000. Po Marneovi Calgarovi přichází pokračování jmenem Sestry bitvy a bude o speciálním týmu válečnic. Komiksů s touto značkou více nevychází, protože jsou úplně nové, tudíž jakmile je možnost, doráží i k nám. Když už máme zmíněnou tuto sérii, vyjde samozřejmě i něco ze světa World of Warcraft, konkrétně Mág. Za komiksem stojí Richard Knaak, což je taková známka kvality tohoto univerza. U nás si můžete z komiksů World of Warcraft přečíst například Šamana nebo se podívat na kuchařku Nové příchutě Azerothu.

Zdroj: Crew

Pro milovníky světa Zaklínače je tu skvělá zpráva. Příběh Zaklínač: Ronin, ve kterém se Geralt ocitne v Japonsku, je plný povídek a představuje úplně jiné podání oblíbeného hrdiny. Komiks je velice inspirovaný hrou a za celým projektem opět stojí CD Projekt Red. Původně vznikal na Kickstarteru, a zatímco autorem je Polák, kreslířem je Japonec. Je to skvělý mix evropského komiksu a japonské mangy, což je vyloženě opak například Blednoucích vzpomínek nebo Nářku čarodějnice.

Další komiks, který nás čeká, je Stranger Things: Kamčatka. Příběh monster inspirovaný nejsledovanějším seriálem na Netflixu chytne každého čtenáře za srdce. Komiks je z období před čtvrtou sérií seriálu a ukáže ruské laboratoře s agenty KGB. Novým přírůstkem bude také komiks Lazarus od Gregora Rucky, díky němuž se objevíme v post-apo světě, který se změnil, to a ve velkém. Bude vycházet dvakrát do roka minimálně dva roky.

Svět DC rozšíří další Black Label, tedy další temný příběh, jako to u nás byl v případě Prokletí Bílého rytíře. Provizorní název zní „Sebevražedný oddíl: Chyťte/sejměte Jokera“, a jak asi napovídá, hromada bláznivých odsouzených vrahů bude lovit prince Gothamu. Série Legendy DC, ze které jsme pro vás recenzovali už Nejtemnější Noc nebo Superman v každé roční době, uvítá skvělý Arkham: Pochmurný dům v pochmurném světě. Ten už u nás kdysi vyšel, ale dnes je prakticky nesehnatelný, takže neváhejte další Legendu DC pořídit. Vidět totiž Batmana, jenž je psychicky rozložený a bojuje se svými vnitřními démony, je naprosto šílené a já to všem čtenářům doporučuji.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.