Nekojima – bude česky

V deskovce Nekojima budete balancovat kočičky na lanech elektrického vedení

29. 12. 2023
Zdroj náhledu: Blackfire

Ve vydavatelství Blackfire mají zřejmě moc rádi kočičky. Ty se totiž v jejich hrách často vyskytují, ať již jde o různé verze Výbušných koťátek, hlavolam Ulož svoje knihy nebo rodinnou Moji knihovničku. A nyní oznámili lokalizaci rodinné hry Nekojima, ve které budete elektrifikovat kočičí ostrov v Japonsku. 

Nekojimu vydalo po úspěšné crowdfundingové kampani na platformě Kickstarter francouzské studio Unfriendly Games. Vytvořila ji dvojice začínajících autorů a zakladatelů Unfriendly Games David Carmona a Karen Nguyen. Za vizuální stránku byl zodpovědný Gilles Warmoes, pro kterého jde o první deskoherní počin. Je určena pro 1–5 hráčů od 7 let, a na jednu herní partii budete potřebovat 15–30 minut. 

Nekojima je zručnostní hra, ve které budete stavět sloupy elektrického vedení na čtyřech sektorech malého a malebného ostrova. Mezi sloupy budou natažena lana elektrického vedení, která se nesmí navzájem dotýkat, a navíc se na nich bude pohupovat početná populace zvědavých nekojimských koček. Sektor, ve kterém daný sloup musíte postavit, bude určen hodem kostkou. Často také budete nuceni na lana zavěsit některou z koček, přičemž na každém laně může viset jen jedna. 

Hra má nádherný a unikátní vzhled a je vyrobena z recyklovaného dřeva. Díky kooperativnímu a kompetitivnímu módu půjde o zábavu pro širokou škálu hráčů. V kooperativním (a sólovém) módu se hráči budou snažit postavit elektrické sloupy co nejvýše, v kompetitivním nechcete být tím hráčem, který celou nestabilní strukturu zboří. Hra také nabízí čtyři různé varianty, které vám například neumožní stavět sloupy vyšší než dva díly a vy se budete muset ještě více proplétat mezi visícími lany. Případně nebudete moci stavět příliš mnoho sloupů v jednom sektoru a vaše sloupy tak budou muset dosáhnout až do nebes. V jiné variantě zase budete spolupracovat s partnerem, přičemž každý z vás bude držet jeden z dvojice sloupů propojených lanem.

Příliš mnoho strategických rozhodnutí ve hře sice nenajdete, Nekojima ale vypadá jako must have pro všechny milovníky koček a zručnostních her.

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.