Trio – titulní ilustrace

Ve hře Trio budete sbírat trojice karet

5. 2. 2024
Zdroj náhledu: Planeta her

Vydavatelství REXhry a malé chytré karetní hry tvoří pár, který téměř nikdy nezklame. Vydavatelství, které nám v minulosti přineslo takové pecky, jako je Velkoměsto, Safari Bar nebo Poklidná plavba, jich v letošním roce chystá hned několik. Vydají zbytek série Velko-, novou verzi legendární No thanks! a také geniálně vypadající FUK. Již velice brzy bychom se pak měli dočkat krásně ilustrované hry Trio. 

Autorem hry Trio je Kaya Miyano, který vytvořil i několik dalších malých karetních her, z nichž s žádnou jste se u nás pravděpodobně nesetkali. Trio vyšlo pod původním názvem nana s roztomilými ilustracemi zvířátek od japonské kreslířky Sai Beppu. Trio se pyšní poetikou mexického svátku mrtvých a za ilustracemi stojí francouzská kreslířka Laura Michaud. S její tvorbou jsme se mohli setkat i ve hrách Top 10 nebo Představ si, které také lokalizovaly REXhry. Trio je hrou určenou pro 3–6 hráčů již od 6 let a na jednu herní partii budete potřebovat přibližně 15 minut. 

Vaším cílem ve hře Trio bude sbírat trojice karet. Balíček obsahuje jen 36 karet s čísly 1–12. Dostanete jich sice na začátku partie několik do ruky, zbytek však musíte vylákat z protihráčů. Karty v ruce si každý z hráčů musí seřadit podle velikosti. Hráč na tahu pak může odhalit dvě karty (nejvyšší nebo nejnižší kartu z ruky libovolného hráče a/nebo kartu zprostřed stolu), a pokud jsou stejné, odhalit další. Podaří-li se mu takto nalézt celou trojici karet, celou trojici si vezme. Kdo první poskládá tři trojice, vyhrál. Alternativně můžete vyhrát tak, že posbíráte trojici s číslem sedm. Hra nabízí také obtížnější mód, kdy musíte posbírat trojice čísel o sousedních hodnotách, nebo mód pro týmovou hru. 

Zdroj: Cocktail Games

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.