VenusBlood HOLLOW International - ÚVODKA

VenusBlood HOLLOW – démonické povstání

4. 4. 2022
Zdroj náhledu: Ninetail, Dualtail

Minulý rok jsem recenzoval erotickou strategii VenusBlood FRONTIER, která byla podle mě velmi zajímavá. Proto jsem byl potěšen, když společnost Ninetail oznámila, že plánuje novou hru z této série. Už jsem se nemohl dočkat, až se znovu ponořím do tohoto fantastického světa plného skvělých postav. Čekání je nyní u konce a VenusBlood HOLLOW bylo vydáno. Cílem této recenze je vysvětlit, zda se vývojářům Ninetail a Dualtail podařilo vytvořit dílo, jehož kvalita se vyrovná jeho předchůdci.

Démonický hrdina na scéně

Příběh VenusBlood HOLLOW je zasazen do oblasti Svaté země helvétské. Pod ochranou bohyně Elnath to bývalo pozoruhodné místo, které vzkvétalo. Jednoho dne se z podzemních prostor vynořili démoni a vypukla válka. Krátce nato byla bohyně poražena a lidem, žijícím na tomto území, nyní vládnou mocní démoni. Démoni s nevinnými zacházejí velmi špatně. Z některých z nich vytvářejí zbraně a palivo, které používají v rámci své taktiky. Po zemi začnou kolovat zvěsti o plánech temné císařovny Karvie na ovládnutí světa. Všichni ďábelští lordi vyhlásí Říši válku, ale zatím nikdo neví, že je vyslána speciální jednotka – Černá armáda Vapula – aby rychle potlačila jakýkoliv odpor. Jejich vůdce Leonhardt Arknoah je pro mnohé válečným hrdinou, ale má vlastní plán, jehož uskutečnění se nezastaví před ničím.

Loki vs. Leonhardt

Když jsem se dozvěděl, že se původní hrdina Loki neobjeví v novém pokračování VenusBlood HOLLOW, byl jsem trochu zklamaný. Koneckonců bylo velmi zajímavé sledovat, jak se jeho osobnost v průběhu času vyvíjela díky vašim rozhodnutím. Celkově byl hnací silou celé hry. Jakmile do něj proniknete a seznámíte se s podrobnostmi z jeho minulosti, včetně toho, že se potýká s rozdvojenou osobností, budete chtít vidět, jak se vše vyvine.

Jeho nový nástupce Leonhardt je nesmírně tvrdý muž, který toho v životě hodně ztratil. Stejně jako u Lokiho se postupně dozvíte více o jeho pohnuté minulosti. Po jeho boku bude všudypřítomná malá blondýnka Anora. V průběhu hry se o ní také dozvíte různé informace, protože je Leonovi ze všech jeho blízkých nejbližší. Kvůli určitým událostem se v podstatě musí podělit o svou animu (životní energii) s Anorou, aby ji udržel naživu. Díky tomu se mezi nimi vytvořilo velmi silné pouto, co nikdo nedokáže zlikvidovat.

Přestože jsou Loki a Leon odlišné osobnostní archetypy, bylo velmi působivé sledovat jejich cestu. Příběh byl silnou stránkou už v předchozí hře, a ani zde tomu není jinak. Leon je opakem Lokiho, ale jakmile si na něj zvyknete, oblíbíte si ho.

Čtyři milenky pro jednoho

Východní země Rakshasa má velmi neobvyklou vůdkyni jménem Tsubaki. Její nejlepší společnicí je Ayame, jejíž vzhled připomíná liščí dívku, zatímco Tsubaki je těžko zařaditelná. To proto, že má uprostřed čela roh a téměř elfí uši.

V sopečné zemi Archlond vládne zelenooká rusovláska Julie z Archlondu. Její vláda je nesmírně krutá – k bezkřídlým, jež považuje za slabší bytosti, se chová velmi špatně. Jedinou její slabostí je mladší sestra Liese, které se na rozdíl od většiny lidí dostává mnohem laskavějšího zacházení.

Necrograd je země, ve které vládne věda. Na tomto místě probíhá většina výzkumu technologií i zbraní. Ve městě vládne chladná žena Eleonora de Victorique. Na ty, kteří jsou slabší než ona, pohlíží jen jako na nástroje nebo dobytek. Největším vynálezem je pro ni golem jménem Tetra, jenž jí v mnoha ohledech pomáhá, zatímco pracuje na různých výzkumných projektech.

Jako poslední si představíme sestřičku císařovny, Silvii Hamartia. Pro tento svět je velice výjimečná, neboť má z jedné poloviny démonickou a z druhé božskou krev. Je velmi mladá a laskavější než většina démonů na tomto světě. Nesnáší, pokud se někdo chová k ostatním rasám špatně, proto by chtěla vytvořit svět, na němž by všichni mohli žít společně ve vzájemném míru. Proto nakonec spojí síly s Leonem, ovšem rozhodnutí, zda jí pomůžete, nebo budete následovat své vlastní cíle, zůstává pouze na vás.

Tyto postavy jsou hlavními hrdinkami tohoto příběhu. Stejně jako v předchozím díle se samozřejmě setkáte s mnoha různými ženami, se kterými budete mít co do činění. Záleží jen na vás, zda je později přijmete do svých řad, nebo je budete používat jen pro tělesné potěšení.

Toto město je moje

Stejně jako ve VenusBlood FRONTIER i zde budete dobývat města. Před vámi se objeví mapa světa s vyznačenými městy a významnými místy. Bude záležet pouze na vás, jak si tyto oblasti osvojíte a jakým způsobem budete zemi rozvíjet. Důležité oblasti ovládnete vyhlazením jejich původních obyvatel v bitvě. K tomu si musíte vybrat skupinu postav, se kterými se chcete dostat do konfliktu. Pokud dosáhnete úspěšného výsledku, získáte odměnu a ovládnutí daného místa na mapě. Dobyté oblasti lze stále různými způsoby rozvíjet a vyrábět tak potřebné materiály se zdroji pro vaše jednotky.

Co mě ovšem překvapilo, byla absence jakékoliv možnosti rekrutovat nové postavy. V první hře jste měli možnost získat nové jednotky, jakmile jste si je vytvářeli. Nejprve jste tedy museli splnit určité podmínky, například vlastnit určitý předmět. Přesněji řečeno, pokud jste si chtěli koupit draka, museli jste nejprve získat dračí talenty. Ve VenusBlood HOLLOW nic takového neexistuje a nové jednotky se odemykají automaticky s postupem hrou.

Opět tu máme chibíky

Jednotlivé šarvátky jsou relativně jednoduché, avšak oceníte pozadí a různé animace během těchto střetnutí. Jednotky se pohybují samostatně a mohou být motivovány pouze k individuálním rozhodnutím. Do soubojů se raději vydejte připraveni, ale doufejte, že nedostanete nakládačku, až se náhle objeví některá z bohyň. Většina útoků má jednoduché animace, ale některé jednotky mají silnější schopnosti, které způsobují obrovské poškození a jsou doprovázeny zajímavými ilustracemi. Jediné, co mě mrzí, je, že grafika je ve srovnání s předchozím dílem výrazně horší.

Pokud se ale nechcete zdržovat bojováním, můžete tyto akce vynechat. Tímto způsobem vyhráváte automaticky a nemusíte si krást vlastní čas. Svým způsobem je to skvělá mechanika, pokud vás opravdu zajímá čistý příběh hry a nechcete být rozptylováni žádnými prvky kolem vás.

Orgie pro milovníky japonštiny

Mnoho fanoušků japonské kultury jistě nadchne, že VenusBlood HOLLOW je plně dabován. Jediná postava, která nemá hlas, je Leon, ale ostatní vedlejší a hlavní postavy ano. Upřímně nevím, proč tomu tak je, a určitým způsobem na tom, že váš hrdina nemá hlas, nezáleží. Ačkoli se nejedná o profesionální výkon, musím uznat, že je zábavné ho poslouchat a do hry se perfektně hodí.

Chapadla všude, kam se podíváš

Neříkám, že je explicitní obsah špatně zpracovaný, ale pokud nejste fanoušky typické hentai fantasy, rozhodně vám tento patch nedoporučuji. Díky tomuto patchi se můžete stát svědky toho, že některou z vašich bohyň zneuctí například prase nebo parta opilých měšťanů. Nebylo by to tak zlé, kdybyste tyto scény mohli přeskočit, ale to nejde. Na můj vkus byly příliš dlouhé a otravné, protože tyto akce nedojdou svému konci, dokud se vaše postava – nebo jedna z bohyň – neudělá alespoň třikrát za sebou. Ale abych nebyl úplně zlý, musím uznat, že ilustrace jsou opravdu velmi povedené a celkem pěkně se na ně dívá.

Krátká doba

Nejvíce mě ale ohromila krátká herní doba hry. Když přeskočíte všechny akční části a budete se soustředit pouze na příběh, zvládnete VenusBlood HOLLOW za méně než dvě hodiny dokončit. Pokud si tedy chcete tento titul užít na sto procent, doporučuji nic nepřeskakovat.

VenusBlood HOLLOW rozhodně dokáže držet krok se svým předchůdcem, i když se mu v některých ohledech nevyrovná. Například místa, na nichž bojujete, jsou sice pěkně zpracovaná, ale nejsou na stejné úrovni jako ve zmíněném předchozím díle. Leon je opakem Lokiho, ale přesto vás dokáže zaujmout a v některých ohledech vás donutí tento nový příběh hltat. Dabing postav je také velmi dobře zpracovaný. Pokud se vám líbil předešlý díl, je tato hra přesně pro vás.

Klady
 • grafické zpracování
 • skvěle napsaný příběh
 • Leonhardt
 • dabing postav
Zápory
 • krátká hratelná doba
 • nemůžete přeskočit explicitní obsah
Platforma PC
 • Datum vydání 07.01.2022
 • 0.0

  Doporučujeme

  Michal Mráz

  Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.