Příval temnoty – Plameny pekelné – desková hra

Vydání hry Příval temnoty: Plameny pekelné se opozdí

28. 1. 2024
Zdroj náhledu: Planeta her

Vydavatelství REXhry v sobotu přišlo se smutnou zprávou pro všechny milovníky epických kooperativních figurkových deskových her. Již koncem ledna se měli fanoušci dočkat vydání hry Příval temnoty: Plameny pekelné. Kvůli produkčním problémům se však vydání opozdí.

Příval temnoty: Plameny pekelné (v originále Massive Darkness 2: Hellscape) jsou velmi oceňovanou kooperativní hrou od brazilských autorů Alexe Olteanu a Marco Portugala. Alex Olteanu pracoval na deskoherní adaptaci videohry God of War. Marco Portugal vytvořil některá rozšíření pro Cthulhu: I smrt může zemřít a hry Project Elite nebo Zombicide: Do zbraně! Za výraznou vizuální stránkou Přívalu temnoty: Plamenů pekelných stojí Édouard Guiton, ilustrátor her od studia CMON (dříve Cool Mini Or Not). To se specializuje na produkci velkých figurkových her s jednoduššími pravidly, které jsou téměř vždy financovány pomocí crowdfundingových platforem. Z jejich portfolia tak můžete znát sérii Zombicide, její spin-off Marvel Zombies: Odboj superhrdinů nebo hry Stranger Things: Obrácený svět, Mordred, Duna: Válka o Arrakis a Šerif z Nottinghamu.  

REXhry se rozhodly lokalizovat spolu se základní hrou i rozšíření Zkáza nebes. Ačkoliv při kontrole produkčního vzorku bylo všechno v pořádku, u finálních krabic se zjistilo, že v tiskárně zaměnili české karty v rozšíření za německé. Znamená to však, že do prodeje nepůjde ani základní hra. Většina zákazníků si totiž předobjednala hru i s rozšířením, a obchodům by tak vznikly nepříjemné logistické problémy. Naštěstí bychom neměli čekat příliš dlouho, hra by se mohla dostat na pulty obchodů již v březnu. Tisk karet totiž příliš dlouho netrvá a po jejich dopravě do ČR již stačí „jen“ všechny krabice s rozšířením přebalit. Očekávání vám může trochu osladit rozšíření s Iron Maiden, které můžete využít v řadě her od CMON.

Zdroj: Planeta her

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.